„Klasika visiems“

SKELBIAME REGISTRACIJĄ Į „KLASIKĄ VISIEMS“ 2015!

Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė) bei VU kamerinis orkestras (vadovas P. B. Koncė) kviečia dalyvauti projekte „Klasika visiems“. Šiais metais Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje atliksime prancūzų kompozitoriaus
Gabriel Fauré „Requiem“.
Vienintelis reikalavimas dalyviams – pažinti natas.

Solistai: Gunta Gelgotė (sopranas) ir Nerijus Masevičius (bosas).

Repeticijos vyks gruodžio 12 d., šeštadienį, nuo 10 val.
Koncertas – gruodžio 12 d. 19 val.

Registruokitės jau dabar el. paštu projektas@klasikavisiems.lt, atsakydami į trumputę anketą:

Vardas, pavardė:
Ar esate dainavę chore? Jei taip, kiek metų? (Užtenka nurodyti metų skaičių)
Ar mokėtės muzikos mokykloje arba muzikos privačiai? Jei taip, kiek metų?
Balsas (sopranas, altas, tenoras, bosas)
El. paštas:
Tel. nr.

Registracija privaloma.
(Telefonas pasiteirauti 861399802)
Dalyvavimas projekte ir koncertas – nemokami.

Prisilieskite prie amžinosios klasikos!

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) kolektyvų, trijų VU chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) bei VU kamerinio orkestro (vadovas Paulius Bernardas Koncė), organizuojamas projektas.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę į VU Šv. Jonų bažnyčią, visą dieną su pertraukėlėmis repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2014 m. skambėjo Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m., pirmaisiais projekto metais, – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“.