Projektai

„Klasika visiems“ – tai visų trijų Vilniaus universiteto („VU“) chorų „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro Musica“ kartu su VU kameriniu orkestru kiekvienais metais organizuojamas atviras muzikinis projektas, kurio metu yra sudaroma galimybė bet kuriam muzikos gerbėjui (neribojant teritorija) savarankiškai išmokti „Klasika visiems“ parinktą kūrinį, koncerto dieną repetuoti kartu su choristais, o vakare dainuoti išmoktą kūrinį ir būti jungtinio choro dalimi.

„Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, ši projekto koncepcija pasiteisina jau septintus metus iš eilės. Dalyvių netrūksta, susidomėjimas auga, natas pažįstantys žmonės mielai įsitraukia į gyvą muzikavimą“, – pasakojo projekto sumanytoja ir VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

„Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Kaip viskas vyksta? Preliminariai likus 2 mėnesiams iki „Klasika visiems“ koncerto viešai internetu paskelbiama registracija į šį muzikinį projektą. Užsiregistravusiems asmenims atsiunčiamos natos ir jie jau gali pradėti savarankiškai mokytis. Visą šį laikotarpį VU chorai taip pat repetuoja pasirinktą kūrinį, kad taptų „mokytojais“ kiekvienam atėjusiam į jungtinę repeticiją koncerto dieną.

Kada ir kur vyks „Klasika visiems“? Tradiciškai „Klasika visiems“ vyks šv.Jonų bažnyčioje. Bendra repeticija įprastai prasideda nuo 10:00 val. (laikas gali būti patikslintas). Dienos metu vyksta atskiros repeticijos balsais su trumpomis pertraukomis, tada – bendra generalinė repeticija kartu su VU kameriniu orkestru bei solistais, o vakare (dažniausiai 20:00 val.) kūrinys atliekamas klausytojams.

Koncerto dieną vienos iš pertraukos metu taip pat vyksta jau tradicija tapęs „Pyragų kepimo konkursas“, kuriame projekto dalyviai gali pasivaržyti dėl iškepto pyrago pripažinimo geriausiu ar skaniausiu.

2019-aisiais bus atliekamos Ola Gjeilo „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass).

Patirki šį nuotykį ir registruokis dainuoti kartu su Pro Musica!

 

Iki šiol įvykę šio projekto renginiai:

2019-ieji: Ola Gjeilo „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass)

2018-ieji: Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12)

2017-ieji: priešmirtinis W.A. Mozarto kūrinys „Requiem”

2016-ieji: įspūdingoji Karl Orff kantata „Carmina Burana”

2015-ieji: Gabrielio Fauré „Requiem“ skirta Prancūzijos teroro aukoms pagerbti

2014-ieji: Franzo Schuberto šedevras – Mišios G-dur

2013-ieji: baroko genijaus A. Vivaldi „Magnificat“

2012-ieji: W.A. Mozart „Requiem”